PROGRAM IZRAEL – ŚLADAMI JEZUSA CHRYSTUSA + MORZE MARTWE LUB TEL AVIV

(10 dni – 9 nocy)

Betlejem – Nazaret – Tabgha – Jezioro Genezaret – Jerycho – Getsemani – Wzgórze Syjon – Betania – Ein Karem – Jerozolima

DZIEŃ PIERWSZY

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Izraela. Przejazd do Betlejem. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie Mlecznej. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ DRUGI

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt) – miejsca ściśle związanego z Herodem. Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel (wspomnienie proroka Eliasza, historia Karmelitów i szkaplerza). Panorama współczesnej Hajfy - Ogrody Bahajskie. Przejazd do Nazaretu, odwiedziny w Bazylice Zwiastowania Pańskiego oraz w kościele św. Józefa. Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa). Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

DZIEŃ TRZECI

Śniadanie. Rejs łodzią po jeziorze Galilejskim, przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw - wspomnienie Kazania na Górze. Wizyta w Tabgha – przejście do Kościoła Prymatu Piotra oraz Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie wizyta w Kafarnaum - w mieście chrystusowym. Po południu Góra Tabor (wjazd na szczyt specjalnymi busikami do Kościoła Przemienienia Pańskiego). Powrót do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ CZWARTY

Śniadanie. Przejazd do Betanii (wizyta w kościele Marii, Marty i Łazarza, oraz Grobie Łazarza), przejazd do Jerycho - najstarszego miasta na świecie. Panorama Góry Kuszenia. Przejazd koło Drzewa Sykomory – wspomnienie Zacheusza. Następnie wizyta nad Rzeką Jordan (odnowienie przyrzeczeń sakramentu Chrztu Świętego), oraz wypoczynek nad Morzem Martwym (kąpiel). Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy (Góra Oliwna: Ogród Oliwny i Kościół Wszystkich Narodów, Pater Noster, Panorama starego miasta Jerozolimy, Dominus Flevit; i Góra Syjon: odwiedziny w Wieczerniku, oraz w Kościele Zaśnięcia NMP.), przejście do Kościoła Gallicantu. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY

Śniadanie. Przejazd do Ain Karem (miejsca narodzin Jana Chrzciciela, oraz nawiedzenia św. Elżbiety). Transfer do Yad Washem - Muzeum upamiętniające holokaust. Przejazd koło, Knesetu (współczesnego parlamentu izraelskiego). Czas wolny na zakupy w Betlejem. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY

Śniadanie. Jerozolima. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa zakończona wizytą w Bazylice Grobu Pańskiego i na Golgocie. Spacer do kościoła św. Anny i pod Ścianę Płaczu uliczkami starego miasta. Czas wolny na Starym Mieście jerozolimskim. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ ÓSMY

OPCJA 1: Śniadanie. Przejazd do Jaffo (port) – piesza wycieczka po nowym i starym mieście. Odpoczynek na plaży nad Morzem Śródziemnym. Zakwaterowanie w hotelu w Tel Aviv, obiadokolacja i nocleg. OPCJA 2: Śniadanie. Całodniowy odpoczynek nad Morzem Martwym. Zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Martwym, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Śniadanie. Odpoczynek na plaży, następnie czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu w Tel Aviv lub nad Morzem Martwym, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ DZIESIĄTY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv i przelot do Polski.

KOLEJNOŚĆ PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE

cena zawiera

 • hotele 3*/4*/5* w opcji HB w pokojach 2,3,4 osobowych ( program podstawowy)
 • transport komfortowym autokarem z WiFi na pokładzie
 • wszystkie bilety wstępu według standardowego programu
 • czapki, mapki, certyfikaty i zdjęcie magnetyczne dla każdego pielgrzyma
 • jedna butelka wody dziennie na osobę
 • rezerwacje mszy świętych według programu
 • zniżkę 50% dla dzieci do 12 roku życia z obojgiem rodziców w pokoju

cena nie zawiera

 • przewodnika w języku polskim oraz jego przelotu z grupą do Izraela, lub przewodnika lokalnego
 • biletów lotniczych (istnieje możliwość pomocy naszego biura przy zakupie lotów)
 • napiwków obligatoryjnych (dla kierowców i lokalnych przewodników – około 5 USD od osoby dziennie)
 • ubezpieczeń (istnieje możliwość zakupu przez nasze biuro)
 • system audio guide
 • dodatkowej dopłaty do hotelu 5*
 • dodatkowej dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • opłat przejść granicznych, jeśli takie występują

INFORMACJE DODATKOWE

 1. WAŻNOŚĆ PASZPORTU MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY WYLOTU

 2. PIECZĄTKI I WIZY (OSOBY POSIADAJĄCE PIECZĄTKĘ, LUB WIZĘ LIBAŃSKĄ, LIBIJSKĄ, SYRYJSKĄ, Z ARABII SAUDYJSKIEJ – POWINNY WYMIENIĆ PASZPORT, GDYŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE NA TEREN IZRAELA)

 3. UBIÓR ODPOWIEDNI DLA RELIGIJNYCH MIEJSC ZIEMI ŚWIĘTEJ

Sprawdź pozostałe programy

OD ETERNITY TRAVEL
2(1)

PROGRAM ODNOWA BIOLOGICZA

( 4 dni – 3 noce)

2

PROGRAM IZRAEL + JORDANIA

( 8 dni – 7 nocy)

3

PROGRAM IZRAEL + JORDANIA

(10 DNI – 9 NOCY)