PROGRAM ZIEMIA ŚWIĘTA + SYNAJ

(10 dni – 9 nocy)

Betlejem – Nazaret – Tabgha – Jezioro Genezaret – Jerycho – Getsemani – Wzgórze Syjon – Betania – Ein Karem – Jerozolima – Synaj

DZIEŃ PIERWSZY

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Izraela. Przejazd do Betlejem. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie Mlecznej. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ DRUGI

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt) – miejsca ściśle związanego z Herodem. Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel (wspomnienie proroka Eliasza, historia Karmelitów i szkaplerza). Panorama współczesnej Hajfy - Ogrody Bahajskie. Przejazd do Nazaretu, odwiedziny w Bazylice Zwiastowania Pańskiego oraz w kościele św. Józefa. Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa). Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

DZIEŃ TRZECI

Śniadanie. Rejs łodzią po jeziorze Galilejskim, przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw - wspomnienie Kazania na Górze. Wizyta w Tabgha – przejście do Kościoła Prymatu Piotra oraz Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie wizyta w Kafarnaum - w mieście chrystusowym. Po południu Góra Tabor (wjazd na szczyt specjalnymi busikami do Kościoła Przemienienia Pańskiego). Powrót do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ CZWARTY

Śniadanie. Jerozolima. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa zakończona wizytą w Bazylice Grobu Pańskiego i na Golgocie. Spacer do kościoła św. Anny i pod Ścianę Płaczu uliczkami starego miasta. Czas wolny na Starym Mieście jerozolimskim. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy (Góra Oliwna: Ogród Oliwny i Kościół Wszystkich Narodów, Pater Noster, Panorama starego miasta Jerozolimy, Dominus Flevit; i Góra Syjon: odwiedziny w Wieczerniku, oraz w Kościele Zaśnięcia NMP.), przejście do Kościoła Gallicantu. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY

Śniadanie. Przejazd do Ain Karem (miejsca narodzin Jana Chrzciciela, oraz nawiedzenia św. Elżbiety). Transfer do Yad Washem - Muzeum upamiętniające holokaust. Przejazd koło, Knesetu (współczesnego parlamentu izraelskiego). Czas wolny na zakupy w Betlejem. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY

Śniadanie. Przejazd do Betanii (wizyta w kościele Marii, Marty i Łazarza, oraz Grobie Łazarza), przejazd do Jerycho - najstarszego miasta na świecie. Panorama Góry Kuszenia. Przejazd koło Drzewa Sykomory – wspomnienie Zacheusza. Następnie wizyta nad Rzeką Jordan (odnowienie przyrzeczeń sakramentu Chrztu Świętego), oraz krótki wypoczynek nad Morzem Martwym (kąpiel).
PRZEJAZD NA GRANICĘ Z EGIPTEM. ODPRAWA GRANICZNA. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Tabie.

DZIEŃ ÓSMY

Śniadanie. Wypoczynek w opcji all inclusive w hotelu. Wieczorny przejazd do Klasztoru św. Katarzyny – nocna wspinaczka na Górę Mojżesza.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Śniadanie, Zwiedzanie Klasztoru św. Katarzyny Aleksandryjskiej (muzeum ikon, oraz Płonący Krzew). Powrót do hotelu i dalszy wypoczynek.

DZIEŃ DZIESIĄTY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.
PRZEJAZD NA GRANICĘ Z IZRAELEM. ODPRAWA GRANICZNA. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv i przelot do Polski.

KOLEJNOŚĆ PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE

cena zawiera

cena nie zawiera

INFORMACJE DODATKOWE

  1. WAŻNOŚĆ PASZPORTU MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY WYLOTU

  2. PIECZĄTKI I WIZY (OSOBY POSIADAJĄCE PIECZĄTKĘ, LUB WIZĘ LIBAŃSKĄ, LIBIJSKĄ, SYRYJSKĄ, Z ARABII SAUDYJSKIEJ – POWINNY WYMIENIĆ PASZPORT, GDYŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE NA TEREN IZRAELA)

  3. UBIÓR ODPOWIEDNI DLA RELIGIJNYCH MIEJSC ZIEMI ŚWIĘTEJ