PROGRAM IZRAEL + JORDANIA

(8 dni – 7 nocy)

BETLEJEM – NAZARET – TABGHA – JEROZOLIMA – AMMAN – PERTA

DZIEŃ PIERWSZY

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Izraela. Przejazd do Betlejem. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie Mlecznej. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ DRUGI

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt) – miejsca ściśle związanego z Herodem. Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel (wspomnienie proroka Eliasza, historia Karmelitów i szkaplerza). Panorama współczesnej Hajfy - Ogrody Bahajskie. Przejazd do Nazaretu, odwiedziny w Bazylice Zwiastowania Pańskiego oraz w kościele św. Józefa. Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa). Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

DZIEŃ TRZECI

Śniadanie. Rejs łodzią po jeziorze Galilejskim, przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw - wspomnienie kazania na górze. Wizyta w Tabgha – przejście do Kościoła Prymatu Piotra oraz Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie wizyta w Kafarnaum - w mieście chrystusowym. Po południu Góra Tabor (wjazd na szczyt specjalnymi busikami do Kościoła Przemienienia Pańskiego). PRZEJAZD NA GRANICĘ Z JORDANIA. ODPRAWA GRANICZNA. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Ammanie.

DZIEŃ CZWARTY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Cytadeli i rzymski amfiteatr, przejazd ulicami współczesnego Ammanu. Przejazd na Górę Nebo – z niej Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele Św. Jerzego. Przejazd do Petry. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Petrze.

DZIEŃ PIĄTY

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Petry – „wielobarwnego” miasta Nabatejczyków. Skarbiec, Amfiteatr, Grobowce Królewskie. PRZEJAZD NA GRANICĘ Z JORDANIA. ODPRAWA GRANICZNA. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ SZÓSTY

Śniadanie. Jerozolima (Góra Oliwna: Ogród Oliwny i Kościół Wszystkich Narodów, Pater Noster, Panorama starego miasta Jerozolimy, Dominus Flevit; i Góra Syjon: odwiedziny w Wieczerniku, oraz w Kościele Zaśnięcia NMP.), przejście do Gallicantu. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ SIÓDMY

Śniadanie. Jerozolima. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa zakończona wizytą w Bazylice Grobu Pańskiego i na Golgocie. Spacer do kościoła św. Anny i pod Ścianę Płaczu uliczkami starego miasta. Po południu przejazd do Ein Karem (miejsca narodzin Jana Chrzciciela, oraz nawiedzenia Elżbiety) Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ ÓSMY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv i przelot do Polski.

KOLEJNOŚĆ PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE

cena zawiera

cena nie zawiera

INFORMACJE DODATKOWE

  1. WAŻNOŚĆ PASZPORTU MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY WYLOTU

  2. PIECZĄTKI I WIZY (OSOBY POSIADAJĄCE PIECZĄTKĘ, LUB WIZĘ LIBAŃSKĄ, LIBIJSKĄ, SYRYJSKĄ, Z ARABII SAUDYJSKIEJ – POWINNY WYMIENIĆ PASZPORT, GDYŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE NA TEREN IZRAELA)

  3. UBIÓR ODPOWIEDNI DLA RELIGIJNYCH MIEJSC ZIEMI ŚWIĘTEJ