IZRAEL „REKOLEKCJE W BIEGU” PROGRAM IZRAEL DLA DZIECI I MŁODZIEŻY KOLONIE / ZIMOWISKA

(8 dni – 7 nocy)

Betlejem – Ein Karem – Jerycho – Rzeka Jordan – Morze Martwe – Cezarea – Nazaret – Jerozolima – Syjon – Galicantu – Jaffo

DZIEŃ PIERWSZY

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Izraela. Przejazd z lotniska do Ein Karem. Transfer do Betlejem. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ DRUGI

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie Mlecznej. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ TRZECI

Śniadanie. Przejazd do Jerycha – wspinaczka na Górę Kuszenia. Wizyta w Kościele Dobrego Pasterza. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu świętego. Transfer nad Morze Martwe – wypoczynek i kąpiel. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ CZWARTY

Wczesne śniadanie, przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt) – miejsca ściśle związanego z Herodem. Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel (wspomnienie proroka Eliasza, historia Karmelitów i szkaplerza). Panorama współczesnej Hajfy - Ogrody Bahajskie. Przejazd do Nazaretu, odwiedziny w Bazylice Zwiastowania Pańskiego oraz w kościele św. Józefa. Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej. Rejs łodzią po jeziorze Galilejskim, przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw - wspomnienie Kazania na Górze. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy (Góra Oliwna: Ogród Oliwny i Kościół Wszystkich Narodów, Pater Noster, Panorama starego miasta Jerozolimy, Dominus Flevit; i Góra Syjon: odwiedziny w Wieczerniku, oraz w Kościele Zaśnięcia NMP.). Spacer do kościoła św. Anny i pod Ścianę Płaczu uliczkami starego miasta. Przejazd na Syjon oraz Galicantu. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY

Śniadanie. Jerozolima. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa zakończona wizytą w Bazylice Grobu Pańskiego i na Golgocie. Przejazd nad Morze Martwe – wypoczynek i kąpiel. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY

Śniadanie. Przejazd do Jaffo – krótki spacer po starym mieście, zakończony wizytą nad Morzem Śródziemnym. Msza święta w Grocie Mlecznej. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ ÓSMY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv i przelot do Polski.

KOLEJNOŚĆ PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE

cena zawiera

cena nie zawiera

INFORMACJE DODATKOWE

  1. WAŻNOŚĆ PASZPORTU MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY WYLOTU

  2. PIECZĄTKI I WIZY (OSOBY POSIADAJĄCE PIECZĄTKĘ, LUB WIZĘ LIBAŃSKĄ, LIBIJSKĄ, SYRYJSKĄ, Z ARABII SAUDYJSKIEJ – POWINNY WYMIENIĆ PASZPORT, GDYŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE NA TEREN IZRAELA)

  3. UBIÓR ODPOWIEDNI DLA RELIGIJNYCH MIEJSC ZIEMI ŚWIĘTEJ