Program Izrael + Jordania

Program Izrael + Jordania

Betlejem – Nazaret – Tabgha – Jezioro Genezaret – Jerycho – Getsemani – Wzgórze Syjon – Betania – Ein Karem – Jerozolima – Amman – Madaba – Petra

 

DZIEŃ PIERWSZY
Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa. wylot z Tel Avivu i transfer do Betlejem. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej, przejazd na Pole Pasterzy. Pod koniec dnia kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

 

DZIEŃ DRUGI
Program Izrael + Jordania
Śniadanie i przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (teatr romański, akwedukty) – miejsca ściśle związanego z Herodem. Nawiedzenie Klasztoru Stella Naris na Górze Karmel (Eliasz). Panorana Ogrodów Bahaiskich. Bazylika Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie, następnie wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa). Kolacja i nocleg w Tyberiadzie i Nazarecie.

 

 DZIEŃ TRZECI
Program Izrael + Jordania
Śniadanie i przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (teatr romański, akwedukty) – miejsca ściśle związanego z Herodem. Nawiedzenie Klasztoru Stella Naris na Górze Karmel (Eliasz). Panorana Ogrodów Bahaiskich. Bazylika Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie, następnie wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa). Kolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

 

 DZIEŃ CZWARTY
Śniadanie. Wczesny wyjazd z Betlejem – przejście graniczne z Jordanią. City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr. Góra Nebo – to właśnie z niej Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele Św. Jerzego. Obiadokolacja i nocleg.

 

 DZIEŃ PIĄTY
Program Izrael + Jordania
Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

 

DZIEŃ SZÓSTY
Program Izrael + Jordania
Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Ein Karem (miejsce narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety). Przejazd do Jerozolimy – Menora. Transfer do Yad Washem (Muzeum upamiętniające holokaust). Przejazd przy Kneset (współczesny parlament). Betlejem – czas wolny na zakupy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ SIÓDMY
Program Izrael + Jordania
Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy: Stare Miasto, Ściana Płaczu, Kościół Św. Anny, Sadzawka Betsada, przejście Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Bazylika Grobu Bożego i Zmartwychwstania Pańskiego (Msza Święta). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

 

DZIEŃ ÓSMY
Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd na lotnisko. Przelot do Warszawy.


CENA ZAWIERA:
~ transport komfortowym autokarem z WiFi na pokładzie
~ zakwaterowanie z wyżywieniem w opcji HB w hotelach 3/4* w pokojach 2,3-osobowych
~
ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
~
czapki, mapki, certyfikaty i zdjęcie magnetyczne dla każdego pielgrzyma
~
przewodnik mówiący w języku polskim
~
opieka kapłana
~
koszty zwiedzania według programu
~
rezerwacje na msze święte
~
min. 15 osób w grupie
CENA NIE ZAWIERA:
~ biletów lotniczych (istnieje możliwość pomocy naszego biura przy zakupie tanich lotów)
~ napiwków obligatoryjnych (dla kierowców i lokalnych przewodników)
~ ubezpieczenia od chorób przewlekłych
~ ubezpieczenia od kosztów rezygnacji


KOLEJNOŚĆ PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE

Dodaj komentarz