PROGRAM ZIEMIA ŚWIĘTA + PARKI ARCHEOLOGICZNE

( 8 dni –7 nocy)

Betlejem – Hajfa – Cezarea – Akko – Nazaret – Kana – Tyberiada – Tabha – Kafarnaum –Jerycho – Qumran – Jerozolima

DZIEŃ PIERWSZY

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Izraela. Przejazd do Betlejem. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie Mlecznej. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ DRUGI

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt) – miejsca ściśle związanego z Herodem. Wizyta w Parku Narodowym Rosh HaNikra, oraz Megiddo. Przejazd do Akko – jednego ze starożytnych miast portowych. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

DZIEŃ TRZECI

Śniadanie. Przejazd do Nazaretu, odwiedziny w Bazylice Zwiastowania Pańskiego oraz w kościele św. Józefa. Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej oraz Tyberiadzie. Przejazd do Magdali. Wizyta w Tabgha – przejście do Kościoła Prymatu Piotra oraz Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie wizyta w Kafarnaum - w mieście chrystusowym. Później Park Narodowy Kursi (Wzgórza Golan). Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ CZWARTY

Śniadanie. Wizyta w Parku Narodowym Bet Sze’an. Przejazd do Jerycho. Zwiedzanie parku archeologicznego. Pałac Hiszama – ruiny pałacu myśliwskiego. Panorama Góry Kuszenia. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ PIĄTY

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Qumran, gdzie można zobaczyć zwoje znad Morza Martwego oraz zwiedzić osadę Esseńczyków. Następnie Masada – ruiny starożytnej twierdzy żydowskiej. Następnie Morze Martwe – wypoczynek i kąpiel. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy (Góra Oliwna: Ogród Oliwny i Kościół Wszystkich Narodów, Pater Noster, Panorama starego miasta Jerozolimy, Dominus Flevit; i Góra Syjon: odwiedziny w Wieczerniku, oraz w Kościele Zaśnięcia NMP.). Spacer do kościoła św. Anny i pod Ścianę Płaczu uliczkami starego miasta. Czas wolny na Starym Mieście jerozolimskim. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – wizyta w Cytadeli Dawida, Muzeum Izraela oraz Muzeum Archeologicznym Rockefellera. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ ÓSMY

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Jaffo – spacer po nowym i starym mieście Starego Portu. Przejazd na lotnisko w Tel Aviv i przelot do Polski.

KOLEJNOŚĆ PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE

cena zawiera

cena nie zawiera

INFORMACJE DODATKOWE

  1. WAŻNOŚĆ PASZPORTU MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY WYLOTU

  2. PIECZĄTKI I WIZY (OSOBY POSIADAJĄCE PIECZĄTKĘ, LUB WIZĘ LIBAŃSKĄ, LIBIJSKĄ, SYRYJSKĄ, Z ARABII SAUDYJSKIEJ – POWINNY WYMIENIĆ PASZPORT, GDYŻ MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE NA TEREN IZRAELA)

  3. UBIÓR ODPOWIEDNI DLA RELIGIJNYCH MIEJSC ZIEMI ŚWIĘTEJ